Vadegészségtani szakállatorvos 2018'

• állatorvos-doktor diploma
  • legalább 2 év általános állatorvosi szakmai gyakorlat

Szakmai vezetők:

Dr. Gál János, egyetemi docens, szakfelelős, Egzotikusállat- és Vadegészségügyi Tanszék tanszékvezetője

Dr. Marosán Miklós, egyetemi docens, Egzotikusállat- és Vadegészségügyi Tanszék tanszékvezető-helyettese

Jelentkezés: ITT

(Jelentkezésekor diplomamásolatát illetve személyi igazolvány valamint lakcímkártya másolatát az admin.tkk@univet.hu címre szíveskedjen megküldeni)

Tanulmányi felelős:

Mikóczi Márta, továbbképzési előadó (mikoczi.marta@univet.hu)

IDŐPONTOK:

I. szemeszter: 2018.05.07-05.18.

II. szemeszter: 2018.11.19-11.30.

A képzés célja:

A vadon élő állatok betegségeinek időbeni felismeréséhez, azok hathatós kezeléséhez jól képzett szakember gárda szükséges. A vadászatból származó hús és az azokból készült termékek, mint élelmiszerek, biztonságos előállításához és a forgalmazásuk ellenőrzéséhez is elengedhetetlen a korszerű, naprakész ismeretekkel felvértezett szakembergárda. Jelenleg hazánkban vadegészségtani felsőfokú képzés nem zajlik egyik felsőoktatási intézményben sem.

A határainkon túl élő, de magyar nyelven beszélő állatorvosok jelentkezését is várjuk.

Olvasta már?

Nemzeti Élelmiszerlánc- biztonsági Hivatal